czech logo poland logo
V létě vás zaujmou nedaleké turistické aktrakce.
Rekreační využití pro každého🚴‍♂️

Venkovní posezení

je ideální na pobyt s přáteli

Vhodné pro rodiny s dětmi

Máme zde místnost, kterou lze využít jako hernu.

Finská sauna

Přijeďte si k nám odpočinout, pobavit s přáteli, zasportovat, projít se lesem a nebo s dětmi opéct špekáčky.

Vítejte na stránkách nově postavené a v roce 2022 dokončené nízkoenergetické Chaty Točník.

Chata se nachází v malebné osadě Filipovice – Bělá pod Pradědem v Jeseníkách.
Tato osada je napůl cesty mezi lyžařským centrem Červenohorské sedlo a městem Jeseník a je ideálním výchozím bodem pro každého, kdo chce poznat Jeseníky.

Foto chaty na úvodní straně

Nadstandardně vybavená Chata Točník nabízí pohodlné ubytování pro dvanáct osob.

V přízemí je společenská místnost s obývacím pokojem, jídelním koutem a plně a komfortně vybavenou kuchyní s myčkou nádobí, indukčním sporákem, elektrickou troubou, mikrovlnnou troubou, rychlovarnou konvicí, toustovačem a topinkovačem. Dále se tu nachází koupelna s toaletou a sprchovým koutem. Vedle společenské místnosti je pokoj, který může posloužit jako herna pro nejmenší. Posledním pokojem v přízemí je relaxační místnost s finskou saunou.

V patře jsou celkem čtyři pokoje, dva jsou dvoulůžkové s manželskou postelí a dva čtyřlůžkové. Tyto čtyřlůžkové pokoje mají vždy manželskou postel a dvoulůžkovou spací kóji. V patře se také nachází druhá koupelna vybavená vanou a toaletou.

V okolí chaty se nacházejí dvě restaurace Pepovka (100m) vybavená krytým bazénem a multifunkčním hřištěm a restaurace Stará Pošta.

Kousek od chaty (cca 300m) je oblíbené a vyhledávané lyžařské středisko Skipark Filipovice s celkovou délkou sjezdovek dva a půl kilometru. Areál skiparku návštěvníkům nabízí sedačkovou lanovku, dětský park, půjčovnu lyží a servis. Nabízí i možnost večerního lyžování.

Finská sauna

Další lyžařský areál Červenohorské sedlo v nadmořskou výškou 1012m je vzdálen pouhých 6 km. Je možné využít auto i autobusovou dopravu. V tomto areálu je řada sjezdovek s rozdílnou obtížností. Červenohorské sedlo je zároveň výchozím místem pro milovníky běžek. Jsou tu pravidelně udržované běžecké stopy jak směrem na horskou chatu Švýcarnu či Praděd, tak směrem na Vřesovou studánku.

I v létě je možné navštívit a obdivovat krásu Jeseníků. Filipovice se nachází v chráněné krajinné oblasti. Jsou obklopeny krásnými loukami a hustými lesy. Dokonce se tyto louky staly přírodní rezervací s řadou rašelinišť, mezofilních luk s výskytem ohrožených obojživelníků. Okolí je protkáno hustou sítí značených turistických tras a cyklotras. Zajímavé jsou cyklotrasy z Červenohorského sedla na Videlské sedlo a pásmem Orlíka na Rejvíz, popřípadě výjezdy na Obří skály nad Ramzovou nebo údolím Keprnického potoka na Šerák. Na těchto trasách jsou nádherné panoramatické výhledy na krajinu.

Rádi vám poskytneme mapy těchto tras a poradíme kam vyrazit 🙂

Doporučujeme navštívit

Skipark Filipovice - logo

Lyžování a Snowboarding

lyžování pro každého v každém věku za výhodné ceny

Otevřít
Červenohorské sedlo - logo

Sjezdového lyžování a SNOWPARK

oblíbené lyžařské středisko severní Moravy a Českého Slezska v pohoří Hrubý Jeseník

Otevřít
Penzion Pepovka - logo

Pepovka - Restaurace

Stylově zařízená nekuřácká restaurace,
která si zakládá na kvalitní české kuchyni připravené z čerstvých surovin

Otevřít
Redplus s.r.o. - logo

Prodej úklidové, čistící
a zahradní techniky

nabízíme úklidovou, čistící a zahradní techniku Kärcher, Stiga i Klaro

Otevřít

Ze srdce jste vítáni

Neváhejte nás navštívit a strávit klidnou dovolenou !!!